edafater

newsday

edafater

newsday

edafater
ثبت نام کارت هوشمند ملی و شناسنامه,تعویض و صدور گذرنامه,گواهینامه رانندگی,کارت پایان خدمت سربازی,کارت معافیت از سربازی,پیگیری مرسولات پلیس+10

ثبت نام کارت ملی هوشمند

آخرین نظرات

امام خمینی :

کشور باید اینطور تربیت بشود حالا، باید تصفیه بشود ازین مغزهای پوسیده ای که عاشق آمریکا هستند و عاشق غرب هستند،باید تصفیه بشود از این موجودات. گول اینهایی که می خواهند ما را دوباره برگردانند به حال سابق،به حال اینکه همه چیزمان وابسته به خارج باشد، گول اینها را نخورند،گول تبلیغات اینها را نخورند.

صحیفه ج10ص132

مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی اعلام کرد که تغییر اصلی در روند چک‌های برگشتی در سال آینده و با راه اندازی سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک (صیاد) اتفاق می افتد./ناصر حکیمی در حاشیه چهارمین همایش بانکداری الکترونیک در پاسخ به سوال مبنی بر این که سامانه چکاوک تا چه اندازه موجب کاهش میزان چک‌های برگشتی که اکنون حجم بالایی را به خود اختصاص داده است، خواهد شد گفت: چکاوک سامانه تکمیلی دارد که از اوایل سال آینده با نام صیاد ایجاد می‌شود که براساس آن روی هر برگه چکی کدی قرار می گیرد که از طریق استعلام آن سابقه چک برگشتی مشخص می شود.
وی با بیان این‌که سامانه صدور یکپارچه الکترونیکی دسته چک اعتماد را تا حد بالای به چک بازخواهد گرداند ادامه داد: در این حالت فرد زمانی که چک را پردازش می کند آخرین اطلاعات شخص صادرکننده را نیز دریافت خواهد کرد که تا حد بالایی اطمینان را افزایش می دهد.
مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در این مورد که در مدت اجرای چکاوک تا چه اندازه چک‌های برگشتی کاهش یافته توضیح داد: چکاوک فقط روند فعلی پردازش چک را تغییر داده و اصل موضوع برای تغییر روند چک های برگشتی در سال آینده خواهد بود.
کارت های اعتباری مرابحه قانونی است
حکیمی همچنین در مورد این که اخیرا کارت های اعتباری در بانک‌ها صادر می‌شود‌ این کارت ها تا چه اندازه در راستای دستورالعمل بانک مرکزی است گفت:‌دستورالعمل جدیدی را حوزه نظارت بانک مرکزی در رابطه با کارت های اعتباری صادر کرد از این رو اگر کارت های ارائه شده بانک‌ها مرابحه باشند درچارچوب قوانین است در غیر این صورت قانونی نیستند.
وی همچنین درباره تغییر تراکنش بانک ها در سال جاری توضیح داد: در حال حاضر روزانه 45 تا 50 میلیون تراکنش در شتاب و بالای 50 میلیون در شاپرک داریم این درحالی است که به نظر می رسد در روزهای پایانی سال به 70 میلیون تراکنش نیز برسد.
وی به ایسنا گفت: تا پایان دی ماه بالغ بر 12 میلیون تراکنش بانکی از طریق کارت و پایانه‌های فروش ثبت شده که تا انتهای سال پیش بینی می کنیم به 15 میلیارد برسد.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

1-تیک نظرات خصوصی را نزنید.چون دیگر امکان نمایش نظرشما وجود نداره.
2-جواب سوال شما در مطلب یا ستون موضوعات یا در پاسخ به سوالات دیگران است.
3-منوی جستجو را فراموش نکنید،دقیق جستجو کنید.

نظرات شما  (۰)